Google+

Золота Лілія

Ми продовжуємо згадувати виступи українців на Олімпійських Іграх.

1996 рік. До Атланти Лілія Підкопаєва їхала вже у статусі абсолютної чемпіонки Європи та світу. Напруження було чимале. Ще більще було бажання, щоб про Україну почули. Перед Олімпіадою Підкопаєва була на змаганнях в Ізраїлі, де їх повезли на екскурсію до Стіни Плачу. І гімнастка написала записку, що хоче стати олімпійською чемпіонкою!Вірила, що мрія обов’язково здійсниться.

За місяц до Олімпіади Підкопаєва втратила найріднішу людину – бабусю, яка і привела маленьку Лілію до гімнастичної зали. Як згадувала спортсменка: “Вона водила щодня мене на тренування, більше всіх мріяла про мою перемогу і вірила в мене. Мені було дуже важко зібратися, щоб гідно виступити на змаганнях і не підвести свою команду і країну.”

Після виступу на першому снаряді Підкопаєва стала шостою у загальному заліку. Проте змогла зібратися з силами та вже на брусах посісти друге місце. Виступ на колоді завершився високою оцінкою для українки. Але всі чекали вільні вправи, де українці взагалі не було рівних. Так і сталося…подвійне сальто вперед з поворотом на 180°, за яке судді поставили найвищу оцінку на турнірі – 9,887 бала.

Отже, Лілія посіла перше місце в абсолютній першості, перше місце у вільних вправах, друге місце на колоді. Три медалі, дві з яких вищого гатунку.

«Ми прийшли не за здоров’ям, а за медалями », – казала бабуся тренерові, коли вперше привела Лілію до гімнастичної зали. Медалі були завойовані. Лілія Підкопаєва – абсолютна чемпіонка Олімпійських ігор – 1996. Мрія і бабусі, і Лілії Підкопаєвої була реалізована.

Posted on Жовтень 30, 2015 in НОВИНИ

Поділитися

Коментувати

Back to Top